در مهمترین خبرهای هفته گذشته مجلس مطرح شد

اعلام نارضایتی از وضع اینترنت کشور

اعلام نارضایتی از وضع اینترنت کشور

دانلود فایل: به گزارش دانلود فایل، «تاکید بر وجود نهاد اعتراضی» و «نارضایتی از وضعیت اینترنت در کشور» و تصویب کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پربازدیدترین خبرهای مثلث سبز مجلس شورای اسلامی در آخرین هفته از دیماه ۱۴۰۱ بودند.به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، این بسته خبری مروری بر پربازدیدترین خبرهای آخرین هفته دیماه ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی است:
پربازدیدترین خبر هفته گذشته از جانب احمد نادری عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی عنوان شد که در مصاحبه ای با ایسنا، وجود نهاد اعتراضی در کشور را امری ضروری و لازم دانست و اظهار داشت: ما در جمهوری اسلامی ایران به نهاد اعتراض نیاز داریم؛ نهاد اعتراض شامل فراهم کردن شرایط کنش اعتراضی برای شهروندان معترضی است که می خواهند در قالب نظام اعتراض خویش را بیان کنند.
این نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی همینطور با انتقاد از کیفیت خودرو های تولید داخل اظهار داشت: ملت را قربانی ناکارآمدی دو شرکت خودروسازی ایران خودرو و سایپا کرده ایم که زیان انباشته وحشتناکی ناشی از سوء مدیریت نسل های متمادی مدیران این دوشرکت داشته و همواره مورد حمایت بی جای حاکمیتی و دولتی بوده اند؛ چرا باید ۸۵ میلیون ایرانی را گروگان دو خودرو ساز بی کیفیت، ضعیف و ناکارآمد کنیم؟ آیا فردای قیامت میتوان پاسخی داد؟

خبر پربازدید بعدی هم اعلام نارضایتی یک نماینده در مورد وضعیت اینترنت در سطح کشور بود.
جلال رشیدی کوچی عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس هم اظهار داشت: بنده معتقدم که راهگشاترین مسیر پیش روی ما تبیین مسائل است و بهترین بستر برای انجام این کار فضای مجازی است.
نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به وضعیت اینترنت در سطح کشور، بیان نمود: در شورایعالی امنیت ملی تصمیم گرفته شد که تا آرام شدن فضای جامعه دو پلت فرم مسدود شود؛ از نظر من حالا زمان آن رسیده است که رفع مسدودیت شود چون که فضای جامعه آرام است.
رشیدی کوچی همینطور ضمن اشاره به دیوارنویسی های انجام شده بر سفارت انگلیس بیان نمود: این روشی که برخی ها در اعتراض به اقدامی که سفیر انگلیس انجام داد در پیش گرفته اند، به نظر می آید نوعی بازی کردن در پازل سفیر انگلیس باشد. این که با این حجم بر دیوار یک سفارت شعار نوشته شود، بطور قطع تنها چیزی که به دنبال ندارد بهره برداری مثبت برای جریان انقلاب است.
همینطور سیدنظام موسوی سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی هم در صفحه توئیترش خطاب به پارلمان های اروپایی اظهار داشت: هر مصوبه ای ضد سپاه پاسداران با پاسخ قاطع و مصوبات متقابل مجلس ایران مواجه خواهد شد.
اما در زمینه بودجه، مجتبی توانگر ضمن اشاره به نقاط قوت و ضعف لایحه بودجه ۱۴۰۲ اظهار داشت که بانکهای دولتی وضع وخیمی دارند.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همینطور اظهار داشت: دولت تأمین منابع لازم برای استمرار پرداخت یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی را بعنوان سیاست های حمایتی لایحه بودجه پیشبینی کرده که این به معنای ادامه سیاست غلط پرداخت یارانه نقدی است.
توانگر ضمن اشاره به لایحه بودجه ۱۴۰۲ اظهار داشت: لایحه بودجه سال آینده نقاط قوت و ضعفی دارد؛ همچون نقاط قوت این لایحه، تقویت سازوکار نظارتی تبصره ۱۸ از راه راه اندازی نظام جامع اطلاعات بازار کار و سامانه های مربوطه است. همینطور میتوان توسعه ارائه ی خدمت بر مبنای بیمه پایه سلامت و گسترش پوشش بیمه با شناسایی و زیر پوشش بیمه قراردادن افراد فاقد بیمه پایه از سه دهک پایین درآمدی به صورت فعالانه و مجانی را از دیگر نقاط قوت لایحه بودجه عنوان نمود.
رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ هم از فرار مالیاتی به میزان ۸۰ هزار میلیارد تومان در طول سه سال قبل اطلاع داد و اظهار داشت که در سه سال قبل ۸۸۵ هزار فرد حقوقی و ۳.۵ میلیون نفر اشخاص حقیقی مالیات پرداخت نکرده اند.
رحیم زارع در توضیح جلسه بامداد روز یکشنبه (۲۵ دی ماه) کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ اظهار داشت: این جلسه با حضور میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه و خاندوزی وزیر اقتصاد و معاونان آنها تشکیل شد و منابع درآمدی و مبحث مالیات ها شامل مالیات مستقیم، مالیات بر درآمد و مالیات بر ثروت و اشخاص حقوقی در لایحه بودجه سال آینده بررسی گردید.
محسن پیرهادی نایب رییس فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی هم در هفته گذشته اظهار داشت: دولت با تعیین قیمت ۸۰ دلار برای فروش هر بشکه نفت از ارقام آرمانی فاصله گرفته اما در حوزه افزایش مالیات ها و تعیین نرخ ۲۳ هزار تومانی برای ارز نیازمند بازبینی هستیم.
نایب رییس فراکسیون انقلاب مجلس در ارزیابی از خصوصیت های لایحه بودجه سال ۱۴۰۲، بیان نمود: یکی از نقاط مثبت لایحه بودجه ۱۴۰۲ تعیین نرخ واقع بینانه برای درآمدهای نفتی است، دولت با تعیین قیمت ۸۰ دلار برای هر بشکه نفت از ارقام احتمالی و آرمانی فاصله گرفته و کوشیده با رویکرد واقع بینانه ای بخش درآمدی کشور را ببیند.
اما از آغاز هفته گذشته بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۲ در مجلس کلید خورد و از بامداد روز شنبه (۲۴ دی ماه) در اولین نشست کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲، انتخابات هیات رییسه این کمیسیون برگزار شد و اعضای هیات رییسه تلفیق تعیین شدند که بر این اساس سیدشمس الدین حسینی رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ شد.
۲۵ دیماه هم اولین گزارش مرکز پژوهش های مجلس در مورد لایحه بودجه ۱۴۰۲ منتشر گردید که به بررسی نقاط قوت و ضعف این لایحه پرداخته است و نقطه قوت آنرا گسترش پوشش بیمه و ضعف بودجه را برنامه نامشخص برای حل ناترازی سیستم بانکی دانسته است.
در این گزارش با عنایت به کاهش اثر شوک قیمتی ناشی از حذف ارز ترجیحی، در سال ۱۴۰۲ پیشبینی شده است که با فرض تداوم وضع موجود، نرخ تورم نسبت به سال ۱۴۰۱ کمتر ولی همچنان بالای ۴۰ درصد باشد. ضمن این که با وجود نرخ رشد اقتصاد پایین و نرخ تورم بالا کاهش نرخ فقر دور از انتظار خواهد بود. همینطور پیشبینی می شود نسبت کسری تراز عملیاتی به مصارف عمومی منفی ۲۵ درصد باشد.
۲۶ دیماه هم رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ از حضور رئیس مجلس در جلسه بامداد این کمیسیون اطلاع داد و اظهار داشت: در لایحه بودجه سال آینده میزان افزایش حقوق ۲۰ درصد و حداقل حقوق ۷ میلیون و معافیت مالیاتی هم تا سقف ۷ میلیون تومان است.
محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در نشست نوبت بامداد دوشنبه (۲۶ دی ماه) کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ ضمن اشاره به این که بررسی بودجه ۱۴۰۲ و اصلاح احتمالی آن نباید سبب شود که دست دولت در اجرا بسته شود، بر ضرورت پیشگیری از بی انضباطی در بودجه تاکید کرد و اظهار داشت: لازم است در بررسی بودجه، پشتیبانی از بخش تولید بخصوص کسب وکارهای خُرد و بخصوص کسب وکارهای فعال در فضای مجازی مورد توجه و حمایت قرار گیرد.
قالیباف همینطور در آئین تکریم و معارفه رئیس کل دیوان محاسبات کشور اظهار داشت که مردم باید در جریان دخل و خرج کشور باشند و بر آن نظارت کنند.
رئیس مجلس ضمن اشاره به وظایف مهم دیوان محاسبات در امور نظارتی با تاکید بر اینکه مردم باید در جریان دخل و خرج کشور باشند و بر آن نظارت کنند به برخی عدم تخصیص بودجه در موضوعات مهم پرداخت و اظهار داشت: باید از تخلفات پیشگیری کرد اما اگر پدیده زشت و خلاف قانونی هم رخ داد بین بروز تخلف و رسیدگی به این بی قانونی باید حداقل زمان صرف شود که اگر نشود آفت هایی دارد و دقت کنیم که باید از مدیران توانمند و پاکدست صیانت نماییم.
سه شنبه (۲۷ دی ماه) هم کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه با ۲۸ رای موافق، ۱۱ رای مخالف و ۲ رای ممتنع در کمیسیون تلفیق تصویب گردید.
در انتها این جلسه هم شمس الدین حسینی رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ اظهار داشت که اعضای کمیسیون تلفیق با در نظر گرفتن مجموعه شرایط و واقعیات به کلیات بودجه سال آینده رای دادند.
حسینی در توضیح جلسه عصر روز سه شنبه (۲۷ دی ماه) کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ ضمن تشکر از اعضای کیمسیون تلفیق و رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: کمیسیون تلفیق در طول ۴ روز گذشته و در سه نوبت به بررسی کلیات لایحه بودجه سال آینده پرداخت و کلیات لایحه با رای ۷۰ درصدی به تصویب کمیسیون تلفیق رسید.1401/10/30
16:19:16
5.0 / 5
227
تگهای خبر: اینترنت , تولید , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل