استخراج پول الكترونیكی با گوشیهای اندرویدی!

استخراج پول الكترونیكی با گوشیهای اندرویدی!

دانلود فایل: به تازگی و با رشد استفاده از ارزهای رمزنگاری شده مبتنی بر سیستم زنجیره بلاك چین ها، استخراج این ارزها به حوزه ای سودآور برای برخی تبدیل گشته، استخراجی كه ممكن است از دستگاه های اندرویدی ما هم در جهت آن استفاده گردد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، یك بات استخراج ارز دیجیتال مونرو (Monero) طی چند روز گذشته ظهور كرده است و طی همین چند روز یك شبكه بات نت شامل بیش از ۷۰۰۰ دستگاه اندرویدی تولید شده است كه بیشتر این دستگاه های اندرویدی در چین (۳۹ درصد) و كره جنوبی(۳۹ درصد) قرار دارند. این بات نت توسط محققان آزمایشگاه شبكه كیهوو ۳۶۰ كه برنامه های مخرب استخراج ارز را تحلیل می كنند، كشف شده و متوجه شدند كه این بات از رفتار كرم گونه برای توانایی گسترش خود استفاده می نماید.
زمانی كه بات در حال جست وجوی پورت ۵۵۵۵ است، برنامه مخرب همزمان در حال پیدا كردن یك رابط كاربری ADB فعال است. محققان این شركت احتمال اینكه نرم افزارهای مخرب آن را از طریق دور فعال می كنند، را رد كرده اند، اما هنوز هیچ ایده ای در مورد اینكه چگونه این پورت را باز می­ كند (این راه ارتباطی به صورت پیش فرض هنگام خرید دستگاه غیرفعال است) وجود ندارد.
بر اساس اطلاعات سایت پلیس فتا، این محققان اخطار داده اند زمانی كه كرم ADB.miner دستگاهی را آلوده می­ كند، شبكه محلی را برای یافتن دستگاهی كه پورت ۵۵۵۵ آن باز است جست وجو كرده و بعد تلاش می كند كه خویش را برروی آن دستگاه كپی و آن را آلوده كند؛ اما اینكه چطور دستگاه اولیه آلوده می­ شود، هنوز معلوم نیست.

محققان شركت كیهوو ۳۶۰ در ابتدا اظهار كرده اند كه بیشتر دستگاه های صدمه دیده، تلفن ها و تلویزیون های هوشمندی بودند كه سیستم عامل آن ها اندروید بوده است. بعدا آن ها اشاره كردند كه «بخشی از دستگاه های آلوده TV boxes هستند اما دستگاه های دیگر هنوز مشخص نشده اند»؛ درنهایت، ساختار كد این برنامه مخرب مشابه كد برنامه مخرب Mirai است و از ماژول اسكن SMAR Mirai برای سرعت دادن به اسكن خود استفاده می نماید.

كرم ADB.miner یك راه برای اطمینان حاصل كردن از پایداری ارتباط در دستگاه های آلوده دارد و با استفاده از یك فایل APK به استخراج كردن ارز مونرو اقدام می كند؛ به این صورت كه از قابلیت نمایش صفحات وب برای آلوده كردن یك صفحه HTML كه حاوی اسكریپت استخراج است، استفاده می نماید.

قسمت استخراج كردن این برنامه مخرب با استفاده از تنظیم كردن دو استخر استخراج مجزا اقدام به استخراج ارز می كند؛ pool.monero.hashvault.pro: ۵۵۵۵ و pool.minexmr.com: ۷۷۷۷ اما تمامی این پردازش ها و استخراج كردن ها به یك آدرس كیف پول مشابه در هر دو استخر پول واریز می گردد.

در نهایت، با استفاده از یكی از این استخرها متوجه شدند كه این بات نت مقدار ۰.۰۶۵ مونرو را برای صاحب خود استخراج كرده است. در این صورت اگر بات نت از نظر تعداد بزرگ تر شود یا مدت زمان بیشتری را به استخراج كردن اقدام نماید، می تواند پول بیشتری را به صاحب خود برساند. در این لحظه، تعداد دستگاه های آلوده بر روی عدد ۷۰۰۰ ثابت است.1396/12/03
14:41:01
5.0 / 5
4658
تگهای خبر: محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل