تجهیز ایستگاه متروی شهر آفتاب به سیستم ریلی هوشمند محققان كشور

تجهیز ایستگاه متروی شهر آفتاب به سیستم ریلی هوشمند محققان كشور

دانلود فایل: با بومی سازی سیستم كنترل هوشمند ریلی از جانب یكی از شركت های مستقر در پارك فناوری پردیس، ایستگاه متروی شهر آفتاب به منظور كنترل هوشمند قطار به این سیستم مجهز شده است.به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، غلامحسین جعفری نسبیان، مجری طرح، سیستم كنترل هوشمند ریلی را زمینه تحقیقاتی این شركت عنوان نمود و اظهار داشت: سیستم های كنترل هوشمند باعث حفظ ایمنی در سیستم سیر و حركت قطارها خواهد شد. این سیستم در قطارهای بین شهری و متروها قابل استفاده می باشد و از این طریق می توان به كنترل و مانیتورینگ واگن ها و قطارها پرداخت.

وی با اشاره به اینكه سیستم هوشمند ریلی تولید شده به تایید شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شركت بهره برداری راه آهن شهری و حومه تهران رسیده است، تصریح كرد: هم اكنون توانسته ایم در ایستگاه "جمكران" این سیستم را زیر تست برده و تا یك ماه دیگر از آن بهره برداری می نماییم. ایستگاه شهر آفتاب هم به این سیستم مجهز شده است.

جعفری با اشاره به اینكه در نظر داریم این سیستم را در 8 ایستگاه راه آهن در محور غربی كشور پیاده سازی نماییم، اظهار نمود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته امیدواریم ظرف مدت سه سال، پروژه در دست را به اتمام رسانده و در صورت پشتیبانی لازم از سوی نهادها و سازمان های ذیربط این بهینه سازی در سراسر كشور گسترش یابد. با این اقدام ضریب ایمنی در سفرهای ریلی داخلی افزایش می یابد.

مجری طرح با تاكید بر اینكه تنها ایستگاه متروی "شهر آفتاب" به این سیستم مجهز شده است، خاطرنشان كرد: در نمایشگاه كتاب سال 1396، سیستم كنترل هوشمند در این ایستگاه پیاده سازی شد و قطارها به صورت هوشمند وارد ایستگاه شهر آفتاب شده و از ایستگاه خارج می شدند.

بر اساس اعلام پارك فناوری پردیس، وی با اشاره به استانداردهای جهانی در این حوزه اظهار داشت: اعطای استانداردهای ریلی بسیار سختگیرانه است، ولی سیستم طراحی شده شركت برپایه الزامات استاندارد اروپایی cenelec بوده و دارای بالاترین سطح حفاظت و ایمنی است و برای دریافت استاندارد با تعدادی از شركت های معتبر دنیا در این زمینه وارد مذاكره شدیم و تا دو سال آینده استاندارد SIL4 را هم دریافت خواهیم كرد.
1397/05/20
15:08:52
5.0 / 5
4901
تگهای خبر: محقق , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل