آغاز پیش ثبت نام رقابت رباتیك دانشگاه امیركبیر، ایران میزبان بزرگترین رویداد بین المللی ربات ها

آغاز پیش ثبت نام رقابت رباتیك دانشگاه امیركبیر، ایران میزبان بزرگترین رویداد بین المللی ربات ها

دانلود فایل: پیش ثبت نام جشنواره بین المللی رباتیك و هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیركبیر ۲۰۱۹ (فیراكاپ آزاد ایران) از ۱۵ آبان آغاز می گردد و تا ۳۰ آذر ادامه دارد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دكتر سروش صادق نژاد، دبیر جشنواره بین المللی رباتیك و هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیركبیر با اشاره به برگزاری هشتمین دوره مسابقات بین المللی رباتیك جام دانشگاه صنعتی امیركبیر، اظهار داشت: این مسابقات با عنوان فیراكاپ آزاد ایران (AUTCup ۲۰۱۹) از ۱۰ اسفندماه آغاز می گردد و تا روز ۱۳ اسفندماه امسال در نمایشگاه بین المللی تهران ادامه خواهد داشت.

رئیس كمیته ملی رباتیك جمهوری اسلامی ایران فیرا برگزاری این مسابقات را در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی عنوان نمود و افزود: از میان ۲۴ رشته مسابقات رباتیك امسال، ۱۴ لیگ مربوط به بخش دانش آموزی و ۱۰ لیگ برای مسابقات بخش دانشجویی است.

وی با اشاره به اینكه "فیراكاپ آزاد ایران" با همكاری فدراسیون جهانی رباتیك فیرا (FIRA) و كمیته ملی رباتیك جمهوری اسلامی ایران فیرا، برگزار می شود، اضافه كرد: جشنواره امسال یكی از كامل ترین مسابقات رباتیك در كشور و منطقه است؛ چراكه تمامی شاخه های رباتیك، اتوماسیون و هوش مصنوعی را در بر می گیرد.

دبیر جشنواره بین المللی رباتیك و هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیركبیر از آغاز پیش ثبت نام این مسابقات اطلاع داد و اظهار داشت: این پیش ثبت نام تا ۳۰ آذر ماه ادامه دارد و تیم های متقاضی از ۱۵ آبان تا ۳۰ آذر مهلت دارند تا نسبت به ارسال مستندات فنی تیم و پژوهش های خود اقدام نمایند.

عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی رباتیك فیرا افزود: اعضای كمیته فنی این مسابقه از ۱۵ آذر تا ۱۵ دی ماه مبادرت به بررسی مستندات فنی تیم ها خواهند كرد و بر مبنای صلاحیت، تیم های منتخب جهت شركت در مسابقات انتخاب خواهند شد.

وی با اشاره به اینكه ثبت نام نهایی تیم ها در این رقابت از اول دی آغاز می گردد و تا ۲۰ بهمن ادامه خواهد داشت، تصریح كرد: تیم های برتر این مسابقات می توانند در مسابقات جهانی رباتیك فیرا ۲۰۱۹ كه سال جاری در كشور كره جنوبی برگزار می شود، حاضر شوند.

صادق نژاد همینطور از میزبانی جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه صنعتی امیركبیر در مسابقات جهانی رباتیك فیرا در سال ۱۳۹۹ (۲۰۲۰میلادی) اطلاع داد و خاطرنشان كرد: در این رقابت جهانی ۳۵ كشور صاحب سبك دنیا حضور دارند.

صادق نژاد تولید فرصت برابر برای كسب آموزش، پژوهش كاربردی، كسب مهارت و كارآفرینی را از ملزومات نگاه به توسعه كشور دانست و اضافه كرد: روند ناصحیح بوجود آمده در آموزش كشور در این حوزه در سال های گذشته، كمیته ملی رباتیك جمهوری اسلامی ایران فیرا و دانشگاه صنعتی امیركبیر را بر آن داشت تا با راه اندازی مدرسه رباتیك امیركبیر علاوه بر كارآفرینی، در جهت توسعه فضای آموزشی كشور و تربیت نسل آینده آن با نگاه كسب مهارت های لازم گام بردارد.

وی افزود: در این راستا، این مدرسه فعالیت های مثبت آموزشی را برای سنین پایه شروع كرده تا بتواند در یك برنامه هدفمند و مدون، علاوه بر تولید یك رویه استاندارد آموزشی در كشور مهارت های لازم را بدون نگاه به مقوله مسابقات و شركت در آن و با درنظرگرفتن نیاز كشور به تكنولوژی روز دنیا، برای حوزه های مختلف این علم تولید كند.

صادق نژاد افزود: برای تكمیل بعد آموزش مهارت محور در كشور سال جاری هم تمركز بسیار خوبی بر توسعه این فضا در حوزه برنامه نویسی شده است كه با دایر كردن مدرسه برنامه نویسی امیركبیر با همكاری فدراسیون جهانی رباتیك فیرا، تلاش شده است تا در یك قالب مجتمع و با عنایت به توسعه فضای كسب و كارهای حوزه برنامه نویسی در كشور به عرضه خدمات آموزشی در این حوزه پرداخته شود.
1397/08/09
20:51:26
5.0 / 5
4458
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل