آمار آلودگی اینترنتی یك سال گذشته در كشور

آمار آلودگی اینترنتی یك سال گذشته در كشور

به گزارش دانلود فایل گزارش آلودگی های اینترنتی ۱۲ ماه اخیر ثبت شده نشان داده است كه بیش ترین آلودگی های بات نت در ماه مرداد و بیش ترین آلودگی از نوع صدمه پذیری در ماه فروردین سال جاری صورت گرفته است.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، مركز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای كامپیوتر ای) آمار آلودگی یك سال گذشته كشور را منتشر نموده است. در نمودارهای زیر تعداد آی پی های ایران كه برای آنها گزارش آلودگی در ۱۲ ماه اخیر ثبت شده، قابل مشاهده می باشد. منحنی distinct تعداد IPهایی را نشان داده است كه برای آنها حداقل یك مورد گزارش آلودگی ثبت شده و منحنی total مجموع كل آلودگی های این IP ها را نمایش می دهد.

بات نت (Botnet) شبكه ای از چندین كامپیوتر است كه مخفیانه و بدون اطلاع صاحبانشان، توسط یك بات مستر (Bot Master) برای انجام فعالیت های مخرب و اغلب حملات DDoS یا ارسال ایمیل های هرزنامه تحت كنترل گرفته شده است.

همینطور صدمه پذیری (Vulnerability) به مفهوم ضعف در روش های امنیتی سیستم، كنترل های داخلی، یا پیاده سازی است، كه می تواند مورد سوء استفاده قرار گیرد. این نمودارها از آن حكایت می كند كه بیش ترین بات نت ها در مردادماه سال جاری و كمترین آنها در آبان ماه سال قبل رخ داده است. هم چنین بیش ترین صدمه پذیری ها مربوط به فروردین ماه سال جاری و كمترین صدمه دیدگی در مرداد ماه رخ داده است.
پراكندگی شبكه های بات در رابطه با كشور ایران در سطح جهان
بات نت ها شبكه هایی هستند كه با در اختیار گرفتن مجموعه ای از كامپیوترها كه بات نامیده می شوند، تشكیل می شوند. این شبكه ها توسط یك یا چند مهاجم كه Botmasters نامیده می شوند، با هدف انجام فعالیت های مخرب كنترل می گردند. سرور شبكه های بات بعنوان سرور فرمان و كنترل (C&C) شناخته می شود، كه معمولاً از راه IRC و اغلب برای مقاصد بدخواهانه، مانند DDoS می تواند گروه را از طریق دور كنترل كند. در نقشه زیر پراكندگی سرورهای فرمان و كنترل بات كه بیش ترین فعالیت را در ایران داشته اند، نشان داده شده است.آمار آلودگی های یك ماه اخیر كشور به تفكیك نام استان
نمودارهای درصدی، فعال ترین شبكه های بات و صدمه پذیری در ۳۰ روز اخیر را نشان داده است. این آمار از آن حكایت می كند كه فعال ترین آلودگی ها به ترتیب برای استان های تهران با بیشتر از ۷۰۹ هزار، اصفهان با بیشتر از ۲۲۹ هزار و گیلان با بیشتر از ۱۹۰ هزار آلودگی است. استان های چهارمحال و بختیاری با ۱۶۴ و كهگیلویه و بویراحمد با ۱۹۴ آلودگی هم پایین ترین میزان آلودگی را داشتند.

همینطور پرتكرارترین بات ها و صدمه پذیری ها در یك ماه گذشته نمودار زیر نمایش داده شده است.
1398/06/01
01:13:00
5.0 / 5
4253
تگهای خبر: اینترنت , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل