اپراتورها گوشی ایرانی را باندل می كنند

اپراتورها گوشی ایرانی را باندل می كنند

دانلود فایل: درصورتی كه اپراتورها بتوانند گوشی ایرانی را برای مشتركان خود باندل كنند، مشترك ملزم به استفاه از امكانات اپراتور خود می شود و در مقابل، تلفن همراه ایرانی با امكاناتی همچون خرید قسطی در اختیارش قرار می گیرد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، سوژه گوشی ایرانی مدت زیادی است كه مطرح شده و چند سال پیش هم گوشیهایی كه به انحاء مختلف در داخل تولید شده بودند، در بازار موجود بوده است. بتازگی نیز محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- از برطرف شدن ایرادات گوشی تلفن همراه تولیدكننده داخلی آگاهی داد و اظهار داشت: ایرادهایی كه در این گوشی وجود داشت، توسط تولیدكنندگان ایرانی حل شده و نسخه آخر گوشی، انصافا خوب و قابل رقابت با نوع خارجی اش است.
وی همینطور عنوان نمود كه این امكان وجود دارد كه پس از آن كه این گوشی به خط تولید رسید، به خبرنگاران دولت داده شود تا بعد از بررسی، ایراداتش را اعلام كنند و درباره قیمت تمام شده این گوشی تلفن همراه اظهار نمود: قیمت تمام شده گوشی ایرانی دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است كه با نمونه شش میلیونی خارجی خود قابل رقابت است، دوربین این گوشی ارتقاء یافته و سرعت پردازش سیستم آن خیلی خوب شده است.
آذری جهرمی همین طور اشاره كرد: با رئیس كل بانك مركزی و وزیر صنعت تفاهم كردیم كه یك خط اعتباری ۲۰۰ میلیاردی را برای تحریك بازار موبایل داخلی اختصاص بدهند تا با قرار دادن این پول در اختیار اپراتورها، آنها بتوانند گوشی ایرانی را برای مشتركین باندل كنند. خط تولید این گوشی هم اكنون ۱۵ هزار دستگاه است كه فكر می كنم می توان خط ۱۰۰ هزارتایی برای آن راه انداخت؛ با این شیوه می توانیم سهم گوشی ایرانی را به سهم قابل قبولی در بازار برسانیم و مشكلات را حل نماییم. به این شكل دیگر وابستگی به ارز نخواهیم داشت.
باندل گوشی به چه صورت است؟
به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، عرضه گوشیهای باندل با سیمكارت اپراتورهای معتبر در سراسر دنیا، یكی خدماتی است كه سال هاست در كشورهای پیشرفته در حال انجام می باشد. باندلینگ گوشی مجموعه ای از چند كالا به همراه قیمت آنها در یك بسته به همراه گوشی است كه توسط اپراتورها به مشتریان داده می شود. بعضی از اپراتورها از بسته های باندلینگ گوشی استفاده می كنند؛ به شكلی كه گوشیهایی با برندهای مختلف را به همراه خدمات اینترنتی و تماس خود، در یك بسته ی باندلینگ در اختیار بعضی از كاربران قرار می دهند و در زمان تحویل گوشی به مشتریان شرایطی را تعیین می كنند و هزینه ی آنرا به صورت اقساطی حساب می كنند.
معمولا همراه این گوشی پكیجی موجود است كه تا اختتام اقساط می توانند از گوشی استفاده كنند؛ مثلا گوشی را با سیمكارت در اختیار كاربران قرار می دهند و مشتریان به هیج وجه نمی توانند سیمكارت را عوض كنند و از خدمات تماس و اینترنت این سیمكارت تا زمانی می توانند استفاده كنند كه اقساط گوشی را به صورت كامل و سر وقت پرداخت كرده باشند، در صورتیكه به شرایط باندلینگ عمل نكنند، پس از محدودیت زمانی كه تعیین شده، گوشی از رجیستر خارج شده و دیگر قابل استفاده نیست.
طبق اظهارات آذری جهرمی، درصورتی كه اپراتورها بتوانند گوشی ایرانی را برای مشتركان خود باندل كنند، بدین معناست كه هر اپراتور با در اختیار قرار دادن گوشی ایرانی، مشترك را ملزم به استفاده از امكانات اپراتور خود می كند و اما به ازای آن، می توان گوشی تلفن همراه را با شرایطی همچون دریافت اقساطی، خریداری كرد و این مساله می تواند سبب افزایش سهم گوشیهای ایرانی در بازار شود.
منبع:

1398/07/06
18:17:16
5.0 / 5
3947
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل