پرتاب نخستین ماهواره اینترنت مجانی برای كشورهای در حال توسعه

پرتاب نخستین ماهواره اینترنت مجانی برای كشورهای در حال توسعه

دانلود فایل: شركت ˮكوئیكاˮ(Quika) نخستین ماهواره خدمات اینترنت مجانی برای كشورهای در حال توسعه را به فضا می فرستد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا و به نقل از بیزنس وایر، برنامه های فیسبوك برای دسترسی به اینترنت ماهواره ای مجانی احیانا به مشكل خورده است، اما شركت دیگری وعده داده است كه این امر را محقق كند.
"كوئیكا" كه توسط رئیس بخش ماهواره ای "تالیا" تاسیس شده، در سه ماهه دوم سال 2018، خدمات پهنای باند ماهواره ای مجانی را راه اندازی می نماید.
وعده داده شده است كه این خدمات در كشورهای در حال توسعه كه در آن نابرابری و فقدان و نقص زیرساخت ها(به خصوص در مناطق روستایی) دسترسی به اینترنت متداول را برای اغلب مواقع غیرممكن می سازد، سریع و با دسترسی وسیع فراهم گردد.
این خدمات ابتدا در افغانستان، عراق و خیلی از كشورهای آفریقایی راه اندازی خواهد شد، اما وعده دسترسی كشورهای بیشتری بعد از آن وجود دارد.
استراتژی پشت این دسترسی بدون هزینه پیچیده نیست؛ "كوئیكا" در حال برنامه ریزی برای حمایت مالی از طرح مجانی خود با استفاده از خدمات پرداخت برای شركت ها و عرضه دهندگان اینترنت است. همچنین، در حالیكه خدمات مجانی خواهد بود، ممكن است مشتریان جهت راه اندازی سخت افزارهای مورد نیاز هزینه ای پرداخت كنند.
دور از انتظار است كه این كار آن طور كه تبلیغ می شود، اجرایی شود. این مورد بستگی به این دارد كه مشتریان، شركت های كافی كه یارانه برای دسترسی آزاد در اختیار قرار می دهند، داشته باشند و ظرفیت هم می تواند یك مسئله باشد.
اگر تعداد زیادی از كاربران وجود داشته باشد، ممكن است سرعت پایین بیاید و پرتاب ماهواره های اضافی همیشه سریع و آسان نیست. با این حال، اگر این وعده محقق شود، می تواند گامی بلند رو به جلو برای دموكراتیزه كردن دسترسی به اینترنت باشد.
گوگل هم اكنون بالن های عرضه دهنده اینترنت آزاد را در بعضی مناطق راه اندازی كرده است، اما تنها در یك مقیاس آزمایشی محدود است.
طرح "كوئیكا" می تواند اینترنت مجانی را در خیلی از نقاط جهان فراهم كند.


"آلن افراسیاب"، بنیانگذار و رئیس "كوئیكا" و مدیر عامل شركت "Talia" توضیح داد: ما عدم توازن پیشرفت های تكنولوژیكی و اقتصادی را در جوامع و مناطق مختلف، رفع خواهیم كرد. كوئیكا كمك خواهد نمود كه این شكاف دیجیتالی و اقتصادی از بین برود.
وی اضافه كرد: 3. 9 میلیارد نفر یعنی حدود 53 درصد از جمعیت جهان هنوز دسترسی به اینترنت ندارند. اكثریت این افراد در مناطق روستایی زندگی می كنند و اغلب فقیر هستند. دلیل اصلی افرادی كه از اینترنت استفاده نمی كنند، نابرابری در درآمد و تحصیلات، همینطور فقدان زیرساخت ها، محتوای آنلاین مناسب و خدمات در رابطه با آن، به اضافه هزینه های بالای دسترسی و استفاده است.
وی می گوید: در حالیكه ابتكارات متعددی برای دسترسی جوامع به اینترنت به اجرا گذاشته شده است، شمار قابل توجهی از مردم همچنان دسترسی ندارند. ما امیدواریم با "كوئیكا" سرعت اینترنت را در سراسر دنیا افزایش دهیم و جوامع را به سمت بهتر شدن سوق دهیم.
اینترنت مجانی "كوئیكا" توسط فعالیت های تجاری پشتیبانی خواهد شد. این سرویس برای همه افراد و كسب و كارها در دسترس است و در سه ماهه دوم سال 2018 در اغلب كشورهای آفریقا و خاورمیانه و سپس كشورهای در حال توسعه دیگر در دسترس خواهد بود.
ماموریت "كوئیكا" این است كه اینترنت را به صورت مجانی برای اتصال مردمی كه دسترسی به آن ندارند، فراهم نموده و بر نابرابری های دیجیتال غلبه كند تا یك دنیای بهتر برای همه بسازد.
"كوئیكا" با استفاده از پتانسیل بسیار زیاد، جوامع را از مزایای آموزشی، اقتصادی و اجتماعی متفاوتی كه امكان اتصال آنلاین برای آنها فراهم می كند، برخوردار می كند.1396/10/26
20:20:19
5.0 / 5
4418
تگهای خبر: محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل