مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت تشریح كرد

جزئیات ثبت رکورد جدید مصرف ترافیک داخلی

جزئیات ثبت رکورد جدید مصرف ترافیک داخلی

دانلود فایل: به گزارش دانلود فایل، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، با بیان ثبت رکورد مصرف بیشتر از ۶ ترابیت بر ثانیه ترافیک در شبکه داخلی کشور، از ثبت این رکورد در جریان برگزاری بازی ایران و آمریکا در جام جهانی اطلاع داد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، امیر لاجوردی -مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت- اظهار نمود: طی ماه های گذشته، همکارانم در شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتورها تمام تلاش شان را کردند که زیرساخت های ارتباطی لازم را برای مسابقات جام جهانی فراهم نمایند تا مردم به صورت برخط از راه سکوهای نرم افزاری، بتوانند مسابقات را به صورت زنده مشاهده کنند. ازاین رو در سه لایه دسترسی، تجمیع و هسته شبکه، تلاش شبانه روزی برای افزایش زیرساخت ها در قسمت های مختلف صورت گرفت تا مردم در مشاهده آنلاین و زنده مسابقات گرفتار مشکل نشوند.
وی با اشاره به اینکه بررسی ها نشان داده است که سطح ترافیک شبکه به صورت قابل قبولی افزوده شده و میزان اشباع در شبکه به حداقل میزان خودش نسبت به گذشته رسیده است، اضافه کرد: سال جاری برای اولین بار به توزیع محتوا در شهرستان ها و IXP ها پرداختیم تا مردم سراسر کشور به صورت محلی بتوانند بازی های جام جهانی را مشاهده کنند و برای دریافت تصاویر از راه سکوهای نرم افزاری، ارسال درخواست آنها به تهران کاهش پیدا کند که برای این منظور علاوه بر تهران در چهار مرکز استان دیگر، کار توزیع محتوا انجام شد تا با سرعت و کیفیت بالاتر، محتوا به دست کاربران برسد.
لاجوردی خاطرنشان کرد: به علت استفاده کاربران از سکوهای داخلی برای مشاهده بازی های جام جهانی، ترافیک داخل کشور رکورد زد و در ساعت ۲۳ و سه دقیقه، هشتم آذر سال جاری و در جریان بازی ایران و آمریکا در جام جهانی، ترافیک IXP که بخشی از ترافیک شبکه داخلی کشور است رکورد ۴.۲ ترابیت بر ثانیه را ثبت نمود که تاکنون چنین رکوردی را در شبکه کشور نداشته ایم.
معاون وزیر ارتباطات با ارائه این توضیح که ترافیک شبکه داخل فقط شامل ترافیک در ارتباط با IXP نیست، اظهار داشت: در لحظه فوق، عملاً میزان مصرف ترافیک داخلی از ۶ ترابیت بر ثانیه فراتر رفت تا رکورد جدیدی به ثبت برسد که در گذشته نه تنها در شبکه داخلی بلکه در شبکه بین الملل ما شاهد چنین ترافیکی نبوده ایم.
لاجوردی رکورد قبلی مصرف ترافیک داخلی را در ارتباط با زمان برگزاری بازی ایران و انگلیس در روز دوشنبه ۳۰ آبان سال جاری دانست و خاطرنشان کرد: در زمان برگزاری بازی ایران و انگلیس، رکورد ترافیک شبکه داخل به بالای ۵ ترابیت رسیده بود و این رکورد در IXP هم حدودا ۳.۵ ترابیت بود.
طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، او همینطور از ثبت رکورد دیگری اطلاع داد و اضافه کرد: رکورد دیگری در ترافیک سکوهای داخلی داشتیم و برای اولین بار یک سکوی داخلی پخش ویدئو توانست ترافیک بیشتر از ۲.۵ ترابیت بر ثانیه تولید نماید که رکورد جدیدی است که در تاریخ ICT کشور تابحال رخ نداده بود.
به قول مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، با وجود افزایش قابل توجه حجم ترافیک مصرفی داخلی، در روند فعالیت سکوهای داخلی هیچگونه مشکل رخ نداد و کاربران از نحوه ارائه خدمات این سکوها رضایت داشتند.
بنابر این گزارش، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سه شنبه شب برای پایش و رصد وضعیت پوشش ارتباطی کشور به مرکز انقلاب شرکت ارتباطات زیرساخت رفت که امیر لاجوردی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، محمد خوانساری رئیس سازمان فناوری اطلاعات و محمد امین آقامیری رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، او را همراهی می کردند.
منبع:

1401/09/11
13:31:18
5.0 / 5
398
تگهای خبر: ارتباطات , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود فایل
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل