توشیبا پیشنهاد خرید ۱۵ میلیارد دلاری را پذیرفت

توشیبا پیشنهاد خرید ۱۵ میلیارد دلاری را پذیرفت

دانلود فایل: دانلود فایل: شرکت توشیبا پیشنهاد خرید کنسرسیوم ژاپنی را پذیرفت و به این ترتیب، این شرکت نمادین یک گام به انتها دادن به فصل مشکل دار در تاریخ بیش از 140 ساله خود نزدیک شد.به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، روزنامه نیک کی در گزارشی بدون اشاره به منبع خود، نوشت: هیئت مدیره توشیبا روز پنجشنبه پیشنهادی به مبلغ دو تریلیون ین (۱۵.۳ میلیارد دلار) از کنسرسیومی دریافت کرد که شرکت ژاپن اینداستریال پارتنرز (Industrial Partners Inc) قرار دارد و حدود ۲۰ شرکت ژاپنی در خرید توشیبا شرکت خواهند کرد.

این اقدام می تواند به سال ها تلاطم در این شرکت ژاپنی معروف بعد از یک سلسله رسوایی ها که توشیبا را غرق مشکل کرد و این شرکت را در راه فروش قرار داد، پایان دهد. مدیریت توشیبا، دولت ژاپن و بخش بزرگی از سهامداران خارجی این شرکت بر سر آینده شرکت با هم اختلاف دارند. سرمایه گذاران کنشگر بدنبال به حداکثر رساندن سوددهی در توشیبا هستند اما اولویت دولت ژاپن، دور نگه داشتن فناوری ها و کسب وکارهای حساس از دست خارجی ها است.

میو کاتو، تحلیلگر در شرکت "لایت استریم ریسرچ" در این زمینه اظهار داشت: داشتن چاره ای در اینجا مثبت خواهد بود، برای اینکه یکی از اشکالات توشیبا، عدم وجود یک راهبرد ثابت به سبب تغییر مسیر دائمی بوده است. اما هنوز از نظر ایجاد محرک های رشد جدید و به حداکثر رساندن پتانسیل تعدادی از کسب وکارهای نوظهور، کارهای وجود دارد که باید انجام شوند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مسیر پذیرش هیئت مدیره چندان هموار نیست. این پروسه با تاخیرهای مختلفی روبرو شده است و این کنسرسیوم ژاپنی با موانعی برای تامین مالی روبه رو شده است، برای اینکه بانک ها درباب تامین مالی قراردادهای بزرگ در یک محیط اقتصادی نه چندان مطلوب، محتاط تر شده اند.
1402/01/04
14:37:35
5.0 / 5
161
تگهای خبر: شركت , فروش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل