آخرین وضعیت بازار رمزارزها در جهان

بیت کوین به سمت صعود یا ریزش پیش می رود؟

بیت کوین به سمت صعود یا ریزش پیش می رود؟

به گزارش دانلود فایل، بیتکوین هفته بی ثبات دیگری را پشت سر گذاشت و معامله گران خویش را برای سفری دیگر در ایام آینده آماده می کنند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از کوین، از آنجا که معیار بهره باز (OI) به بالاترین حد خود در یک سال اخیر رسیده است، بیتکوین در آستانه نوسانات قابل توجه قیمت قرار دارد و هفته آتی به سمت ارزش ۳۰ هزار دلاری می رود.
هم اکنون معامله گران بیتکوین از تغییرات قیمت اخیر به ویژه باتوجه به شکست قیمت در عبور از آستانه ۳۰هزار دلار در چند هفته گذشته ناراضی هستند. این ناامیدی عمیق تر می شود برای اینکه خیلی از برنامه های کاربردی برای صندوق های قابل معامله در بورس بیتکوین (ETF) با تاخیر مواجه می شوند یا تحت بررسی رگولاتور باقی می مانند.
جالب است که افزایش قابل توجهی در معیار حجم معاملات باز یا بهره باز (OI) برای قراردادهای آتی بیتکوین وجود دارد که نشان دهنده افزایش تقاضا از طرف سرمایه گذاران نهادی است.
برمبنای داده های کریپتوکوانت، حالا معیار بهره باز بعد از رسیدن به بالاترین حد یک سال اخیر یعنی ۱۰.۴ میلیارد دلار، هم اکنون ۱۰ میلیارد دلار معامله می شود. این سطح آخرین بار در نوامبر سال ۲۰۲۲ مشاهده شد، زمانی که قیمت بیتکوین از مرز ۲۰ هزار دلار عبور کرد با این وجود، به سبب رکود صرافی اف تی ایکس در آن زمان، قیمت نتوانست حرکت صعودی خودرا حفظ کند اما حالا باردیگر به همان سطح رسیده است و معامله گران به بازگشت احتمالی صعود، در هفته آتی خوش بین هستند.
بهره باز به تعداد کل قراردادهای مشتقه معوق، مانند قراردادهای آتی و غیره اشاره دارد. بهره باز در قراردادهای مشتقه به مدلول مقدار حجم باز در معامله (بهره باز) است که تا وقتی معامله بسته نشده باشد می توان آنرا بوسیله حجم قراردادهای افتتاح شده منهای قراردادهای بسته و تسویه شده به دست آورد. افزایش این رقم حاکی از افزایش فعالیت در بازار است و می تواند پیشروی برای تغییرات احتمالی قیمت باشد، خصوصاً زمانی که با حجم ترکیب شود.
این واقعیت که بهره باز بیتکوین به بالاترین حد یک ساله رسیده، یک شاخص قوی است که معامله گران بطور فزاینده ای موقعیت های خودرا پوشش می دهند یا در مورد حرکت قیمت گمانه زنی می کنند و نشانه این است که بازار درحال آماده شدن برای یک حرکت قابل توجه به سمت سطح ۳۰ هزار دلاری خود است.
بیتکوین این هفته کوشش کرد تا سطح ۳۰ هزار دلار را پشت سر بگذارد اما نتوانست شتاب خرید نزدیک به سطوح بالاتر را به دست آورد برای اینکه خرس ها از افزایش قیمت برای فروش استفاده می نمایند. در زمان نگارش این مطلب، قیمت بیتکوین با ۲۹هزار و ۴۲۴ دلار معامله می شود که در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۰.۱ درصد بالا رفته است.
واریانس قیمت بیتکوین باریکتر شده و بین ۲۹هزار و۳۰۰ تا ۲۹هزار و ۵۰۰ دلار تثبیت شده است. با کاهش میانگین های متحرک و شاخص قدرت نسبی (RSI) که در اطراف نقطه میانی شناور است، این مورد نشان میدهد که این حرکت جانبی احتمال دارد برای مدتی ادامه یابد.
زمانی که نرخها در چنین محدوده محدودی باقی می مانند، پیش بینی جهت شکست چالش برانگیز است. با وجود این، معامله گران باید حرکت روشنی را در هفته آتی پیش بینی کنند. سقوط به زیر ۲۹هزار و ۱۰۰ دلار می تواند قیمت را به سمت محدوده محدود بین ۲۸هزار و۳۰۰ تا ۲۸هزار و۷۰۰ دلار سوق دهد. از جانب دیگر، اگر قیمت بشکند و به بالای ۳۰هزار و ۲۰۰ دلار برسد، ممکنست زمینه را برای افزایش تا ۳۱هزار و۵۰۰ دلار فراهم آورد. پاکسازی این مانع می تواند راه را برای صعود به ۳۲ هزار دلار هموار کند.
مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال هم اکنون ۱.۱۸ تریلیون دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۱۵ درصد بیشتر شده است. هم اکنون ۴۸.۷۴ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیتکوین بوده که در یک روز ۰.۰۱ درصد افزایش داشته است.
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷.۷۶ میلیارد دلار است که ۲۲.۱۲ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز هم اکنون ۱.۶۳ میلیارد دلار است که ۹.۱۷ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه های پایدار حالا ۱۶.۴۴ میلیارد دلار است که ۹۲.۶۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهد.
به روزرسانی قیمت رمزارزها (تا ساعت ۰۶: ۴۷ دقیقه به وقت شرقی)
این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.
۱- بیت کوین
قیمت: ۲۹ هزار و ۳۹۷.۳۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۶ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۲۸ درصد افزایش
۲- اتریوم
قیمت: ۱۸۴۸.۵۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۵ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۸۳ درصد افزایش
۳- تتر
قیمت: ۰.۹۹۹۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۳ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۸ درصد افزایش
۴- بایننس کوین
قیمت: ۲۳۹.۹۸ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۴ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۶۲ درصد کاهش
۵- یو اس دی کوین
قیمت: ۱.۰۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش
۶- ریپل
قیمت: ۰.۶۲۸۶ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۳ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۰.۷۳ درصد کاهش
۷- کاردانو
قیمت: ۰.۲۹۱۳ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۸ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۱۷ درصد کاهش
۸ - دوج کوین
قیمت: ۰.۰۷۶۴۲ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته ۰.۲۷ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۸۲ درصد افزایش
۹- سولانا
قیمت: ۲۴.۸۲ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۴۱ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۹۷ درصد افزایش
۱۰ - پولکا دوت
قیمت: ۵.۰۳ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۸ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۷۳ درصد افزایش
منبع:

1402/05/23
11:17:59
5.0 / 5
175
تگهای خبر: دیجیتال , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود فایل
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل